Junior konzultant - Audit (Praha / Brno)

Brno, Ostrava, Praha

Na první pohled není práce auditorů vidět, ale když ji poznáš do hloubky, zjistíš, že by se bez nás časem z podnikání vytratila důvěra. Hledáme nové kolegy do auditu, kteří se mají zájem podílet na velkých věcech.

Co budeš vlastně dělat?

„Velmi pečlivě procházíme čísla a informace, co o sobě zveřejňují firmy a úřady, abychom jim pomohli být transparentní. Nejsme jen kontroloři s razítkem. Audity děláme tak, že se snažíme proniknout co nejhlouběji do businessu a procesů našich klientů, pochopili rizika, kterým čelí, odhalili nesrovnalosti a navrhli řešení, co posílí jejich důvěryhodnost v očích obchodních partnerů, investorů a veřejnosti. Dbáme na to, aby měl každý nováček možnost vyzkoušet si různé audity – od velkých bank, start-upy až po výrobní podniky. Postupem času poznáš dopodrobna společnosti v různých odvětvích i částech republiky a naučíš se nejen české účetnictví, ale i mezinárodní auditní a účetní standardy. Seznámíš se taky s lidmi, kteří pracují na zajímavých pozicích (CEO, CFO, COO), čímž získáš spoustu kontaktů a zkušeností. Audit je pečlivá práce podle metodiky založené na analýze dat. V poslední době k nám navíc pronikají moderní technologie z oblasti big data a robotizace, takže můžeš být u velkých změn.“

- Petr Vácha, partner v Auditu

Proč se přidat do EY?

 • Budeš v partě lidí, se kterými si budeš rozumět

Jsme převážně mladí lidé pár let po škole a doplňují nás zkušení odborníci s bohatou praxí. Suchary mezi námi nenajdeš. Nikdy nebudeš mít problém sehnat parťáka na drink, koncert nebo badminton a většina kolegů nazývá audit prodlouženou vysokou školou.

 • Každý den se budeš učit nové věci na smysluplných projektech

Nesekáme projekty jako přes kopírák, které končí u klienta v šuplíku. Děláme různorodé věci, které se pokaždé v něčem liší. Získáš u nás rozhled. Budeš se učit od kolegů, dostaneš k ruce counselora (zkušenějšího kolegu, který tě bude provádět nejen auditem) a porosteš i osobnostně, hlavně v oblasti komunikačních a prezentačních dovedností, vedení lidí a multitaskingu. U nás učení neznamená nudné školení, ale získávání zkušeností za pochodu během práce, což je mnohem zajímavější.

 • Dostaneš šanci udělat si řadu certifikací

Když už něco ovládneš, umožníme ti udělat si certifikaci. Většinou se jedná o docela drahé zkoušky, které za tebe zaplatíme, třeba mezinárodní certifikaci ACCA (k ní ti dáme i placené studijní volno). Jde nám o to, aby z našich lidí byli čím dál lepší experti. Další možností vzdělávání jsou třeba zkoušky u Komory Auditorů České Republiky nebo certifikace CFA (Certified Financial Advisor).

 • Za dva roky z tebe bude Senior

Junior konzultant je jen začátek. Máme propracovaný systém, postupně budeš přebírat čím dál víc zodpovědnosti a za dva roky tě povýšíme na Seniora. Na pozici Seniora jsi už zodpovědný za vedení auditového teamu (od 2 do 6 kolegů), komunikaci s vedením klienta (CEO, CFO, hlavní účetní) a částečné i projekt management na dané zakázce. Kariérní růst je mnohde jen kolonka v inzerátu, u nás ale samozřejmost.

 • Podíváš se do světa

Pracujeme na projektech převážně v Česku a střední Evropě. Zároveň jsme globální firma, která funguje ve 150 zemích světa. Dáme ti šanci toho náležitě využít ať už při projektech, nebo při stážích. Každoročně vysíláme několik kolegů na zahraniční stáž. Letos jsme pomohli několika našim seniorům absolvovat stáž v USA po dobu 3 – 6 měsíců, kde si vyzkoušeli, jak se dělá audit za velkou louží.

 • Postaráme se o to, aby ti nic nechybělo

Všechny potřebné technologie, kanceláře na perfektním místě, zázemí a veškerý komfort, který potřebují lidi, co odvádějí náročnou práci konzultantů.

Co budeš k práci potřebovat a co bude výhodou?

 • Dokončené vysokoškolské studium není při nástupu podmínkou, ale počítáme s tím, že pracuješ na tom, aby z tebe byl Ing. nebo Mgr.
 • Schopnost zamyslet se nad problémem a navrhnout řešení

Ať už podle naší metodologie, nebo samostatně.

 • Velmi dobrá znalost angličtiny

Both written and spoken, because, you know, we use English very often.

 • Řidičák na auto

Protože ne všude se dá dostat vlakem. Čím víc lidí v týmu umí řídit, tím je jednodušší rozdělení lidí na projekty.

 • Zápal pro věc

Budeš se neustále učit nové věci a denně komunikovat s lidmi u klienta. Bude to spousta osobních setkání, e-mailů a volání, kdy musíš řadu věcí zjistit nebo zorganizovat.

 • A co je úplně nejdůležitější?

Aby to prostě byl dobrý match, protože spolu budeme trávit spoustu času, tak si musíme sednout i lidsky.

Jak se ti odměníme?

 • Nástup 35 000 korun měsíčně a zajímavé bonusy, když ti půjde práce od ruky
 • Benefity za 27 000 korun ročně, které si můžeš sám vybrat z doopravdy široké nabídky
 • 6 týdnů dovolené a flexibilní pátky
 • Laptop a iPhone
 • Ulékaře.cz – online lékařské poradenství

Co dalšího bys měl vědět?

S nástupem počítáme co nejdřív, ale můžeme se individuálně domluvit i na jiném datu.

Rádi se s tebou poznáme. Vyplň nám pár informací o sobě a my se ti co nejdřív ozveme. Mezitím se můžeš třeba podívat na náš kariérní web www.cestasey.cz.

Těšíme se na viděnou.