Junior konzultant - tým Fúzí a Akvizic

Praha

Když se kupuje nebo prodává firma, je potřeba zjistit, ověřit a připravit spoustu věcí. My jsme při tom od A do Z. Přidej se k nám a staň se jedním z odborníků, kteří stojí za transakcemi a investicemi, co hýbou nejen českou ekonomikou.

Co budeš vlastně dělat?

,,V mém týmu řešíme s kolegy fúze a akvizice firem. Jsme malý tým, ale když se jedná o velkou transakci, spolupracujeme i s jinými odděleními.

Naše práce je rozmanitá. Když stojíme na straně prodávajících, naše role začíná u strukturování transakce a identifikace investorů. Dále oslovíme trh, vyhodnotíme nabídky a pomáháme při finálním vyjednávání, abychom úspěšně ukončili transakci. Pokud radíme kupujícímu, identifikujeme pro něj vhodné akviziční cíle, pomůžeme je ocenit a také řídíme due diligence proces.

Jsme malý tým a tak se jako junior brzy posuneš od finančních analýz ke stolu s klienty, kde se řeší velké věci. Vyzkoušíš si projekty z různých oborů. Jednou jde o firmu z automobilového průmyslu, jindy třeba informační technologie nebo módu. Právě tahle rozmanitost tě bude na práci v M&A bavit.''

Štěpán Flieger, šéf týmu Fúzí a Akvizic

Proč se přidat do EY?

 • Budeš v partě lidí, se kterými si budeš rozumět

Jsme převážně mladí lidé pár let po škole a doplňují nás zkušení odborníci s bohatou praxí. Suchary mezi námi nenajdeš. Nikdy nebudeš mít problém sehnat parťáka na pivo nebo na squash.

 • Každý den se budeš učit nové věci na smysluplných projektech

Nesekáme projekty jako přes kopírák, které končí u klienta v šuplíku. Děláme pořádné věci, o kterých se často píše v médiích a pokaždé se v něčem liší. Získáš u nás rozhled. Budeš se učit od kolegů a porosteš i osobnostně.

 • Dostaneš šanci udělat si řadu certifikací

Když už něco ovládneš, umožníme ti udělat si certifikaci. Většinou se jedná o docela drahé zkoušky např. CFA, které za tebe zaplatíme. Nejde nám o to, abys jen přinesl papír, chceme, aby z našich lidí byli čím dál lepší experti. Není však problém si vybrat jakékoliv školení, pokud tě zajímá něco specifického.

 • Za dva až tři roky z tebe bude Senior

Junior konzultant je jen začátek. Máme propracovaný systém, postupně budeš přebírat čím dál víc zodpovědnosti a do tří let tě povýšíme na Seniora. Kariérní růst je mnohde jen kolonka v inzerátu, u nás ale samozřejmost.

 • Podíváš se do světa

Pracujeme na projektech převážně v Česku a střední Evropě. Zároveň jsme globální firma, která funguje ve 150 zemích světa. Dáme ti šanci toho náležitě využít ať už při projektech, nebo při stážích.

 • Postaráme se o to, aby ti nic nechybělo

Všechny potřebné technologie, kanceláře na perfektním místě, zázemí a veškerý komfort, který potřebují lidi, co odvádějí náročnou práci konzultantů.

Co budeš k práci potřebovat a co bude výhodou?

 • Dokončeného inženýra nebo magistra, ideálně titul z ekonomické školy
 • Zájem o oblast fúzí a akvizic

Analýza finančních výkazů, příprava informačních memorand, komunikace s klienty a investory, excelové valuační modely, to je gró naší práce a čím víc o tom víš, tím snadnější budou tvoje začátky.

 • Komunikativní znalost angličtiny

We use English on a daily basis, so you should be confident in both your speaking and writing skills.

 • Zápal pro věc

Budeš se neustále učit nové věci, komunikovat s klienty od nás z kanceláře i přímo v terénu, často přecházet z projektu na projekt, tak si musíš při práci udržovat systém.

 • A co je úplně nejdůležitější

Aby to prostě byl dobrý match, protože spolu budeme trávit spoustu času, tak si musíme sednout i lidsky.

Jak se ti odměníme?

 • Nástup 35 000 korun měsíčně a zajímavé bonusy, když ti půjde práce od ruky
 • Benefity za 27 000 korun ročně, které si můžeš sám vybrat z doopravdy široké nabídky
 • 6 týdnů dovolené
 • iPhone

Co dalšího bys měl vědět?

Do výběrového řízení se můžeš zapojit kdykoli. S nástupem počítáme co nejdříve, ale můžeme se domluvit i individuálně.

Rádi se s tebou poznáme. Vyplň nám pár informací o sobě a my se ti co nejdřív ozveme. Díky a těšíme se na viděnou.