Konzultant na projektu pro Evropskou komisi

Praha

Chceš pracovat pro Evropskou komisi a její agentury, a přímo se podílet na fungování jednoho z programů EU? Máš zkušenosti v oblasti ESIF nebo jiných evropských či národních zdrojů financování? S angličtinou nemáš problém a je ti blízka analytická práce? Právě takové posily hledáme do týmu.

Co budeš vlastně dělat?

Tým, který chceme doplnit, pracuje zejména pro Evropskou komisi a její agentury. Jsme zodpovědní za finanční monitoring programu LIFE ve všech členských zemích. LIFE je finanční nástroj EU v oblasti ochrany životního prostředí a klimatu v celé EU. Naší úlohou je ověřovat, zda příjemci dotací postupují v souladu s relevantními pravidly a vynakládají finance efektivně a transparentně. Příjemcům pomáháme i v místě realizace projektu a přispíváme k tomu, aby byl proces čerpání co nejjednodušší a příjemci nebyly zatěžováni více než je třeba. Výstupy připravujeme v angličtině, takže její pokročilá a aktivní znalost je nutností.

Budeme rádi, když se zapojíš i do jiných běžících nebo budoucích projektů v oblasti veřejné správy. Mimo jiné pracujeme na evaluacích národních či evropských programů nebo se podílíme na jejich nastavování. Dále provádíme kontroly a audity projektů nebo pomáháme našim klientům dotace získat či správně projekty administrovat.

Proč se přidat do EY?

 • Budeš v partě lidí, se kterými si budeš rozumět

Jsme převážně mladí lidé pár let po škole a doplňují nás zkušení odborníci s bohatou praxí. Určitě zapadneš a nebudeš mít problém sehnat parťáka na koncert, pivo či sport.

 • Každý den se budeš učit nové věci a zlepšovat se

Víme, že k naplnění našich očekávání budeš potřebovat čas. U nás dostaneš dostatečný prostor. Budeš se učit od kolegů, kteří se ti budou věnovat zejména na začátku a budou ti pomáhat, aby ses nové věci učil postupně a cítil se v týmu dobře. Odpovědnost za odvedenou práci převezmeš až když budeš opravdu připraven.

 • Dostaneš šanci udělat si certifikace

Umožníme ti absolvovat školení dle tvých zájmů a získat vhodné certifikáty (jazykové i jiné). Většinou se jedná o docela drahé zkoušky, které za tebe zaplatíme. Nejde nám o to, abys jen přinesl papír, chceme, aby ses skutečně něco naučil a použil to při naší práci.

 • Kariérní růst

Lidi, kteří odvádí dobrou práci, dokážeme náležitě ocenit. Máme propracovaný systém povyšování, proto je u nás kariérní růst samozřejmostí.

 • Podíváš se po Evropě

Cestování je tak akorát a vždy bereme v potaz aktuální individuální možnosti. V rámci zmiňovaného LIFE projektu jsme za pár let procestovali celou Evropu (ze zemí EU jsme nebyli snad jen v Lucembursku). Pokud budeš chtít, příležitostí k cestování bude rozhodně dost.

 • Postaráme se o to, aby ti nic nechybělo

Budeš mít k dispozici potřebné technologie, super kanceláře na perfektním místě v centru Prahy, zázemí a veškerý komfort, který potřebují ti, co odvádějí náročnou práci ve vysoké kvalitě.

Co budeš k práci potřebovat a co bude výhodou?

 • Dokončený inženýr nebo magistr (ideálně po roce 2014)
 • Zkušenost ideálně v oblasti přípravy, monitoringu (administrace) nebo řízení projektů financovaných z EU či národních zdrojů (čím delší, tím lepší)
 • Velmi dobrá znalost angličtiny, znalost dalšího úřední jazyka EU je výhodou
 • Analytické schopnosti, kritické myšlení a zaměření na detail

Zní to možná jako fráze, ale je to důležitá kvalita, kterou nemá každý. V našem týmu budeš pracovat s texty i čísly a bude taky nezbytné, aby ses dokázal zorientovat a vyhodnotit, zda jde věc udělat lépe nebo zda je vše správně a dle pravidel.

 • Komunikační schopnosti

Pracujeme sice s čísly, ale pracujeme taky v týmu, hodně komunikujeme mezi sebou nebo s klienty. Dobrá komunikace nám všem ušetří spoustu času.

 • A co je úplně nejdůležitější – zápal pro věc

Zejména na začátku se každý den naučíš něco nového a budeš na sobě pracovat. Proto potřebujeme, abys měl zápal pro věc a neodradili tě hned první překážky. Oceníme týmového hráče, na kterého se budeme moct spolehnout a bude nás doplňovat.

Jak se ti odměníme:

 • Nástupní plat od 37 000 do 55 000 CZK závislý od pracovních zkušeností, s perspektivou růstu v dalších letech a k tomu zajímavé bonusy, když ti půjde práce od ruky
 • Benefity za 27 000 korun ročně, které si můžeš sám vybrat z doopravdy široké nabídky
 • 6 týdnů dovolené
 • Laptop a iPhone od prvního dne u nás
 • Úhrada poplatků za školení nebo certifikace
 • Ulékaře.cz – online lékařské poradenství

Co dalšího bys měl vědět?

Výběrové řízení už běží a hledáme hned několik posil. Nastoupit k nám můžeš okamžitě, ale můžeme se individuálně domluvit i na pozdějším datu.
Vyplň nám prosím pár informací o sobě, pošli CV a my se ti co nejdřív ozveme.