Junior konzultant - tým DPH

Praha

To nejdůležitější v pár větách

Hledáš zajímavou a komplexní práci s velkým mezinárodním přesahem? Přidej se k nám do týmu DPH. Získáš přehled o tom, jak funguje DPH a ostatní nepřímé daně a cla v českých i zahraničních firmách. Vůbec nevadí, pokud se v daních teprve rozkoukáváš nebo o nich zatím nic nevíš. Všechno tě naučí zkušenější kolegové z Čech i ze zahraničí. Práce sice nebude málo, nudit se nebudeš, ale zároveň se postaráme o to, aby ti nic nechybělo a rychle jsi se rozvíjel.

Tvoje role v týmu

„Nepřímé daně jsou pro firmy velmi důležité, vždy se jedná se o velké částky, které se počítají z obratu, nejen ze zisku. Proto se staráme o to, aby naši klienti měli nepřímé daně v pořádku. Poskytujeme jim plný servis. To vyžaduje hluboké poznání toho, co klient dělá, přičemž každý klient je jiný. Následně jim nastavíme správný daňový režim u tuzemských i přeshraničních transakcí, a to ve všech relevantních zemích. Jsme v každodenním kontaktu s našimi zahraničními kolegy. Následně prověříme nastavení ERP systémů a pomůžeme i s přípravou daňových přiznání včetně komunikace s daňovou správou.

Tahle práce je hodně komplexní a už jako junior se tu dostaneš ke všemu, od analýz klientských dat po sledování relevantních rozsudků a legislativy. Pustíš se do toho s námi? Napiš nám a rádi se s tebou potkáme.“

Martina Kneiflová, Partner, Daně

Co je pro nás důležité

Víme, že jsi teprve na začátku kariéry. Ale tady je několik věcí, které jsou pro tuhle práci podstatné.

  • Máš čerstvě dokončeného inženýra nebo magistra, nebo budeš mít hotovo v letošním roce. Pokud k nám chceš na internship, tak stačí být ve 3. nebo 4. ročníku.
  • Analytické myšlení a flexibilita. Každý projekt vyžaduje jiný přístup. Někdy to znamená pátrání v excelovských tabulkách, jindy třeba návštěvu pivovaru nebo detailní analýzu relevantních rozsudků Soudního dvora EU či Nejvyššího správního soudu.
  • Nemáš strach z angličtiny. Používáme ji opravdu často – při schůzkách s klienty i při práci se zahraničními kolegy.
  • Chceš pestrou práci. Každý den se naučíš něco nového. Během dne tě čeká práce na více projektech současně, a tak se ti hodí chladná hlava a dobrý time-management.
  • Nástup v srpnu. Výběrové řízení začíná v lednu a poběží až do konce června. Na nástupu se s tebou rádi dohodneme i individuálně.

Jak se ti odměníme

Nástup 35 000 korun měsíčně a roční bonus, když ti práce půjde od ruky. K tomu benefity, které ti zaručeně udělají radost. Tady je pár z nich.

  • 6 týdnů dovolené
  • iPhone a laptop k soukromým účelům
  • 27 000 korun na cestování, jazyky, sport nebo relax
  • online lékařské poradenství Ulékaře.cz
  • odměna 200 000 korun za složení zkoušky daňového poradce