Internship - Audit (Praha, Brno, Ostrava)

Brno, Ostrava, Praha

Na první pohled není práce auditorů vidět, ale když ji poznáš do hloubky, zjistíš, že by se bez nás časem z podnikání vytratila důvěra. Hledáme nové kolegy do auditu, kteří se mají zájem podílet na velkých věcech. Pokud jsi ještě na škole a máš zájem si vyzkoušet, jak se dělá audit v praxi, přidej se k nám. Naučíš se spoustu věcí, které ti ve škole nikdo neřekne.

Co budeš vlastně dělat?

„Velmi pečlivě procházíme čísla a informace, co o sobě zveřejňují firmy a úřady, abychom jim pomohli být transparentní. Nejsme jen kontroloři s razítkem. Audity děláme tak, že se snažíme proniknout co nejhlouběji do businessu a procesů našich klientů, pochopili rizika, kterým čelí, odhalili nesrovnalosti a navrhli řešení, co posílí jejich důvěryhodnost v očích obchodních partnerů, investorů a veřejnosti. Dbáme na to, aby měl každý nováček možnost vyzkoušet si různé audity – od velkých bank, start-upy až po výrobní podniky. Postupem času poznáš dopodrobna společnosti v různých odvětvích i částech republiky a naučíš se nejen české účetnictví, ale i mezinárodní auditní a účetní standardy. Seznámíš se taky s lidmi, kteří pracují na zajímavých pozicích (CEO, CFO, COO), čímž získáš spoustu kontaktů a zkušeností. Audit je pečlivá práce podle metodiky založené na analýze dat. V poslední době k nám navíc pronikají moderní technologie z oblasti big data a robotizace, takže můžeš být u velkých změn.“

Petr Vácha, partner v Auditu.

Proč se přidat do EY?

 • Budeš v partě lidí, se kterými si budeš rozumět

Jsme převážně mladí lidé pár let po škole a doplňují nás zkušení odborníci s bohatou praxí. Suchary mezi námi nenajdeš. Nikdy nebudeš mít problém sehnat parťáka na drink, koncert nebo badminton a většina kolegů nazývá audit prodlouženou vysokou školou.

 • Každý den se budeš učit nové věci na smysluplných projektech

Nesekáme projekty jako přes kopírák, které končí u klienta v šuplíku. Děláme různorodé věci, které se pokaždé v něčem liší. Získáš u nás rozhled. Budeš se učit od kolegů, dostaneš k ruce counselora (zkušenějšího kolegu, který tě bude provádět nejen auditem) a porosteš i osobnostně, hlavně v oblasti komunikačních a prezentačních dovedností, vedení lidí a multitaskingu. U nás učení neznamená nudné školení, ale získávání zkušeností za pochodu během práce, což je mnohem zajímavější.

 • Zvládneš skloubit práci, školu i osobní život

Vyjdeme ti vstříc při plánování práce. Rádi bychom tě měli k dispozici alespoň na tři dny v týdnu. Ale neboj, nestane se, že bys kvůli internshipu v EY neměl čas připravit se na zkoušky nebo vyrazit na akci s kamarády.

 • Částečný úvazek s možností přechodu na full-time job.

Když ti půjde práce pěkně od ruky, určitě se domluvíme na prodloužení spolupráce.

 • Postaráme se o to, aby ti nic nechybělo

Všechny potřebné technologie, kanceláře na perfektním místě, zázemí a veškerý komfort, který potřebují lidi, co odvádějí náročnou práci konzultantů.

Co budeš k práci potřebovat a co bude výhodou?

 • Probíhající studium posledního ročníku bakaláře, nebo studium magistra

Při internshipu u nás zvládneš nejen studium, ale navíc získáš zkušenosti a praxi

 • Schopnost zamyslet se nad problémem a navrhnout řešení - ať už podle naší metodologie, nebo samostatně.
 • Velmi dobrá znalost angličtiny. Both written and spoken, because, you know, we use English very often.
 • Řidičák na auto, protože ne všude se dá dostat vlakem. Čím víc lidí v týmu umí řídit, tím je jednodušší rozdělení lidí na projekty.
 • Zápal pro věc. Budeš se neustále učit nové věci a denně komunikovat s lidmi u klienta. Bude to spousta osobních setkání, e-mailů a volání, kdy musíš řadu věcí zjistit nebo zorganizovat.
 • A co je úplně nejdůležitější? Aby to prostě byl dobrý match, protože spolu budeme trávit spoustu času, tak si musíme sednout i lidsky.

Co dalšího bys měl vědět?

Do výběrového řízení se můžeš zapojit kdykoli. S nástupem počítáme v srpnu nebo v září 2020.
Vyplň nám pár informací o sobě a my se ti co nejdřív ozveme. Mezitím se můžeš třeba podívat na náš kariérní web www.cestasey.cz.

Těšíme se na viděnou.