Konzultant/vývojář modelů – tým Řízení kreditního rizika

Praha

To nejdůležitější v pár větách

Pomáháme velkým bankám s modely pro odhad a správu úvěrového rizika. Vyvíjíme a validujeme pokročilé statistické modely, ale umíme i zajistit, aby byly v souladu s nařízeními regulátorů bankovního sektoru. Staráme se také o to, aby finanční instituce ve svých systémech správně implementovali a používali moderní technologie. Když ukážeš, že Ti jde práce od ruky, dostaneš se na projekty různě po světe – v tuhle chvíli hlavně virtuálně, ale do budoucna zase i fyzicky.

Tvoje role v týmu

„Denně řešíme projekty, které souvisí s finančním řízením, oceňováním, likviditou nebo regulací a jejím dopadem na ty největší banky. Jsme mezinárodní tým s unikátním know-how a profesionály, kteří ti pomohou nastartovat kariéru.

Podíleli jsme se třeba na vývoji a validaci statistických modelů nebo implementaci „chytré kalkulačky“ pro výpočet bankovních opravných položek. U nás v týmu projekty nejen vymýšlíme, ale i vyvíjíme, vyhodnocujeme a implementujeme. Využíváme pokročilých analytických metod pro analýzu zákaznických potřeb a řízení rizika – nejčastěji logistickou regresi, klasifikační stromy nebo optimalizaci rizikových parametrů. Určitě to ale neznamená, že celé dny jen sedíme za počítačem – i naši noví kolegové jsou brzy v intenzivním kontaktu s klienty, ať už z risk týmů nebo i s managementem různých bankových institucí.

Proto, abys u nás uspěl a aby Tě práce bavila nepotřebuješ znát do hloubky problematiku financí. Musí Tě hlavně bavit statistika, datová analýza a komunikace s různými typy lidí. Všechno ostatní Tě naučíme.

Máme propracovaný systém růstu našich talentů, postupně budeš přebírat čím dál víc zodpovědnosti a do tří let tě povýšíme na Seniora. Dostaneš se tu k velkým věcem, které mají reálný dopad. Dáme Ti příležitost být u projektů, které mění velké finanční instituce k lepšímu.“

Tomáš Němeček, Associate Partner, tým Řízení kreditního rizika

Co je pro nás důležité

Víme, že jsi teprve na začátku kariéry. Ale tady je několik věcí, které jsou pro tuhle práci podstatné.

 • Dokončil jsi nedávno vysokou školu nebo budeš mít hotovo v letošním roce. Ideální zaměření je na matematiku, statistiku nebo IT, ale i znalost financí se může hodit.
 • Mluvíš a píšeš dobře anglicky. Projekty řešíme i mezinárodně a spoustu výstupů v angličtině tvoříme, s češtinou nebo slovenštinou si u nás nevystačíš.
 • Nebojíš se statistiky/matematiky a láka tě pracovat s daty. Máme na datovou analýzu interní best practice, které tě naučíme. Vývoj modelů často zahrnuje i složité koncepty a matematické vzorce.
 • Říká ti něco R, Python, SAS nebo SQL. Nehledáme supermana, ale pokud jsi s těmihle jazyky pracoval už na škole a bavilo tě to, společně na tom budeme dál stavět.
 • Dokážeš se zamyslet nad problémem a navrhnout řešení. Velmi brzy se dostaneš k velkým projektům. Na začátku budeš pracovat s kolegy, ale postupně si budeš přebírat víc a víc zodpovědnosti, a tak i samostatnost je velikou výhodou.
 • A hlavně to musí být dobrý match. Budeš s kolegy trávit hodně času, tak si musíte sednout lidsky.

Jak se ti odměníme

Nástupní plat podle zkušeností a potenciální bonus 3x do roka, když ti práce půjde od ruky. Pokud navíc vše půjde jak má, každý rok u nás porosteš - jak odborností a znalostmi tak i finančně a v rámci naší interní struktury.

K tomu máme i benefity, které ti zaručeně udělají radost. Tady je pár z nich:

 • 5 týdnů dovolené a 5 dní osobního volna
 • iPhone a laptop k soukromým účelům
 • školení, certifikace, přístup do Udemy/DataCamp
 • 27 000 korun ročně v Catefeterii na cestování, jazyky, sport nebo relax
 • online lékařské poradenství Ulékaře.cz
Nastavení cookies