Senior konzultant – tým Řízení tržního rizika

Praha

Pojď s námi aplikovat pokročilé matematické metody ve finančnictví. Pozornost věnujeme i novinkám jako jsou Machine Learning / Artifical Intelligence nebo BlockChain. Pomáháme velkým bankám, pojišťovnám a fondům se systémy spravujícími tržní riziko, vývojem modelů nebo jejich validací. Staráme se také o to, aby správně implementovali a používali moderní technologie. Dáme ti příležitost být u projektů, které mění velké finanční instituce k lepšímu.

Tvoje role v týmu

„Jsme součástí týmu, který se zabývá poradenstvím v různých oborech finančního sektoru. Denně řešíme projekty, které souvisí s finančním řízením / modelováním, oceňováním, likviditou nebo finanční regulací a jejím dopadem na banky, pojišťovny a fondy. Nabízíme ti místo v mezinárodním týmu s unikátním know-how, kde najdeš odborníky na tržní rizika bankovní i obchodní knihy, analýzu dat, vývoj a implementaci matematických modelů, regulaci finančnictví i projektové řízení. Dokážeme tě nasměrovat k pozici, která ti bude nejvíc vyhovovat.

Pomáháme klientům v oblastech řízení tržních rizik (např. měnové, úrokové, akciové riziko), oceňování finančních nástrojů, hedging, řízení kapitálu, řízení aktiv a pasiv (ALM) a regulace finančního sektoru.

Budeš pracovat na projektech jak v Praze, tak i ve finančních centrech Evropy. Občas se objeví projekt s bankami a pojišťovnami v Británii nebo Americe. Když ukážeš, že ti jde práce pěkně od ruky, dostaneš se na projekty různě po světě.“

Tomáš Sobotka, Senior Manažer, tým Řízení tržního rizika

Co je pro nás důležité

Pokud již máš zkušenost s vývojem statistických modelů nebo s prací v bankovním sektoru v oblasti řízení tržního rizika, pak se ti na pozici seniorního konzultanta bude hodit:

  • Přehled o fungování finančního trhu a zápal pro věc.

Budeš se neustále učit nové věci o bankách, pojišťovnách, fondech a řízení rizik. Orientuješ se v oblasti regulace finančního trhu (např. FRTB, SA-CCR, IBOR reforma) a chceš své znalosti zlepšovat a aplikovat ji na zajímavých projektech i pro velké finanční instituce.

  • Vysoká škola „MatFyz“ zaměření (primárně pro tzv. Quant projekty) nebo ekonomické zaměření s přesahem do oblasti finančních trhů / derivátů / řízení rizika.
  • Mluvíš a píšeš anglicky na vynikající úrovni (ideálně C1 nebo lépe).
  • Máš zkušenosti s matematickým a jiným softwarem? Očekáváme výbornou znalost alespoň jednoho z následujících SW:

o R (např. Shiny),
o Python (např. Pandas / NumPy / Scikit learn), Jupyter,
o Matlab, C++
o SQL dotazování,
Na některých typech projektů je budeš používat denně.

  • A hlavně to musí být dobrý match. Budeš s kolegy trávit hodně času, tak si musíte sednout lidsky.

Jak se ti odměníme?

Nástupní plat podle zkušeností a potenciální bonus 3x do roka, když ti práce půjde od ruky. K tomu benefity, které ti zaručeně udělají radost. Tady je pár z nich:

  • 5 týdnů dovolené a 5 dní osobního volna
  • iPhone a laptop k soukromým účelům
  • 27 000 korun ročně v Cafeterii na cestování, jazyky, sport nebo relax
  • školení, certifikace a neomezený přístup do Udemy
  • online lékařské poradenství Ulékaře.cz
Nastavení cookies