Junior konzultant – tým Integrovaného řízení rizik

Praha

To nejdůležitější v pár větách

Jsme tým generalistů , který se zabývá primárně riskovými tématy napříč celou bankou. Propojujeme znalost bankovních produktů a procesů s řízením rizik a kapitálu. Využíváme také náš přehled o finančním trhu i finančních instrumentech a znalost jejich regulace. Byť je naší prací především pomáhat klientům plnit obezřetnostní regulatorní požadavky, nejedná se o žádnou právničinu. Ačkoliv je naše práce do značné míry analytická, nejsme primárně programátoři a většina z nás ani nemá vysokoškolské diplomy z matematiky či statistiky.

Tvoje role v týmu

„Pracujeme například na výpočtech a optimalizaci kapitálových požadavků a kapitálové přiměřenosti bank, řízení likvidity i dalších finančních rizik, pomáháme zakládat banky a jiné finanční instituce, nastavujeme metodiky identifikace ekonomicky spjatých skupin osob či řídící a kontrolní systémy bank, oceňujeme finanční deriváty a dluhopisy, mapujeme nové regulatorní požadavky a pomáháme bankám je správně a včas zavést, a v poslední době se také hodně zaměřujeme na nově vznikající regulaci zelených financí. Náš tým nabízí super příležitost, jak využít poznatky ze školy a dál se vzdělávat a získávat praktické znalosti a zkušenosti z prostředí velkých nadnárodních finančních skupin.

Už na pozici Junior Konzultanta budeš spolupracovat s řadou tuzemských i mezinárodních klientů a řešit otázky týkající se regulace finančního sektoru a jejího praktického dopadu na finanční instituce. Staneš se součástí týmu mladších i starších specialistů z různých oborů finančního sektoru a od kolegů budeš získávat nové zkušenosti. K ruce dostaneš counselora, který ti bude pomáhat s dalším profesním i osobnostním rozvojem.

Školení v oblasti bankovnictví, finančních rizik, řízení kapitálu, likvidity a kapitálové přiměřenosti nebo oceňování finančních nástrojů jsou samozřejmostí, ale dostaneš i možnost zdokonalit se v obchodní a finanční angličtině, a získat mezinárodní certifikace např. Financial Risk Manager, Chartered Financial Analyst (CFA) nebo Sustainability and Climate Risk (SCR). Umožníme ti také podívat se do světa: každoročně vysíláme několik kolegů na zahraniční projekty, samozřejmě přihlížíme k tvým preferencím i k aktuální pandemické situaci.

Hledáme nové kolegy, kteří se chtějí rozvíjet a učit, a kterým to myslí samostatně i v rámci týmové práce. Důležitý je zájem o finanční trhy. Oceníme, pokud jsi absolvoval/a předměty jako například bankovnictví či účetnictví, nebo jsi psal/a diplomovou práci z těchto oblastí. Excel se ti u nás určitě hodí a pokud umíš i SQL, Visual Basic nebo R, budeme rádi – není to však nutností: pokud bude potřeba, rádi tě vše potřebné naučíme.“

Matěj Michlik, Manažer

Co je pro nás důležité

Víme, že jsi teprve na začátku kariéry a i tomu přizpůsobujeme naše očekávání. Ideálním kandidátem na tuto pozici jsi, pokud:

 • Máš dokončenou vysokou školu ekonomického zaměření v posledních letech nebo budeš mít brzy hotovo.
 • Mluvíš a píšeš dobře anglicky a česky/slovensky.
 • Nebojíš se postupně zapojit do vystupování před klienty.
 • Máš přehled o fungování finančního trhu a zápal pro věc. Chceš se neustále učit nové věci o bankách, řízení jejich rizik, kapitálu, likvidity a dalších procesech, které v nich probíhají.
 • Dokážeš se zamyslet nad problémem a navrhnout řešení.
 • Jsi trpělivý/á, vytrvalý/á a pečlivý/á. Umíš si něco nastudovat a případně i něco málo spočítat.

Jak se ti odměníme

Nástupní mzda 43 000 korun měsíčně a bonus 3x do roka, když ti práce půjde od ruky. Pokud navíc vše půjde, jak má, každý rok u nás porosteš – jak odborností a znalostmi, tak i finančně a v rámci naší interní struktury.
K tomu máme i benefity, které ti zaručeně udělají radost. Tady je pár z nich:

 • 5 týdnů dovolené a dalších 5 dní osobního volna k tomu
 • iPhone a laptop k soukromým účelům
 • 27 000 korun ročně v Cafeterii na cestování, jazyky, sport nebo relax
 • online lékařské poradenství Ulékaře.cz
 • flexibilní práce z domova dle domluvy
 • možnost každoročního povýšení a platového růstu
 • příležitost přispět k ochraně klimatu prací na projektech v oblasti udržitelnosti
 • nastartování kariéry u jednoho z nejatraktivnějších zaměstnavatelů světa

Pokud by ses navíc chtěl/a ještě před tím, než naskočíš do oficiálního výběrového procesu neformálně dozvědět o pozici a o týmu více, rádi si s tebou zavoláme nebo se s tebou potkáme na kafe.

Nastavení cookies