Konzultant pro oblast IFRS 9 – tým Řízení kreditního rizika

Praha

To nejdůležitější v pár větách

Pomáháme velkým bankám, pojišťovnám a fondům se systémy spravujícími úvěrové riziko. Staráme se také o to, aby správně implementovali a používali moderní technologie. Pracujeme na projektech převážně v Česku a střední Evropě, ale občas se objeví projekt v Británii nebo Americe. Když ukážeš, že ti jde práce od ruky, dostaneš se na projekty různě po světě - minimálně virtuálně.

Tvoje role v týmu

„Denně řešíme projekty, které souvisí s finančním řízením, oceňováním, likviditou nebo regulací a jejím dopadem na banky a pojišťovny. Jsme mezinárodní tým s unikátním know-how. Podíleli jsem se třeba na vývoji nebo validaci statistických modelů a implementaci „chytré kalkulačky“ pro výpočet bankovních opravných položek. U nás v týmu projekty nejen vymýšlíme, ale i vyvíjíme, vyhodnocujeme a implementujeme.

V tuhle chvíli hledáme někoho, kdo nám pomůže primárně se správou našeho vlastního technického řešení, které nese název LIC Solution a pomáhá finančním institucím s implementací IFRS 9 do jejich už existujících řešení. Na začátek se budeš hodně učit, postupně ale budeš diskutovat přímo s velkými hráči na finančním trhu jejich preference a potřeby, budeš dělat analýzy, připravovat metodiky ale pomáhat i se samotnou implementací.

Junior konzultant je jen začátek. Máme propracovaný systém, postupně budeš přebírat čím dál víc zodpovědnosti a do tří let tě povýšíme na Seniora. Dostaneš se tu k velkým věcem, které mají reálný dopad. Dáme ti příležitost být u projektů, které mění velké finanční instituce k lepšímu.“

Co je pro nás důležité

Víme, že jsi teprve na začátku kariéry. Ale tady je několik věcí, které jsou pro tuhle práci podstatné.

  • Dokončil jsi nedávno vysokou školu nebo budeš mít hotovo v letošním roce. Ideální zaměření je na matematiku, ekonomii nebo finance/účetnictví, ale i znalost IT se může hodit.
  • Mluvíš a píšeš dobře anglicky. Projekty řešíme i mezinárodně a spoustu výstupů tvoříme v angličtině, s češtinou nebo slovenštinou si u nás nevystačíš.
  • Nebojíš se práce s daty a máš ideálně i základy SQL - s tímhle jazykem sepři testování LICu totiž pracuje úplně nejčastěji.
  • Dokážeš se zamyslet nad problémem a navrhnout řešení. Velmi brzy se dostaneš k velkým projektům. Na začátku budeš pracovat s kolegy, ale postupně si budeš přebírat víc a víc zodpovědnosti, a tak i samostatnost je velikou výhodou.
  • A hlavně to musí být dobrý match. Budeš s kolegy trávit hodně času, tak si musíte sednout lidsky.

Jak se ti odměníme

Nástup 37 000 korun měsíčně a potenciální bonus 3x do roka, když ti práce půjde od ruky. Pokud navíc vše půjde jak má, každý rok u nás porosteš - jak odborností a znalostmi tak i finančně a v rámci naší interní struktury.

K tomu máme i benefity, které ti zaručeně udělají radost. Tady je pár z nich:

  • 5 týdnů dovolené a 5 sickdays
  • iPhone a laptop k soukromým účelům
  • školení, certifikace, přístup do Udemy/DataCamp
  • nabitá Catefetrie na cestování, jazyky, sport nebo relax
  • online lékařské poradenství Ulékaře.cz