Internship – tým Dotačního poradenství

Praha

To nejdůležitější v pár větách

Dnešní doba si žádá moderní přístupy i v tradičních firemních procesech napříč odvětvími naší ekonomiky. V oddělení Consultingu to víme! Právě hledáme kolegu do týmu, který se věnuje poradenství v oblasti kofinancování projektů z evropských a národních zdrojů, a to především inovativních projektů v oblasti energetiky a životního prostředí (nebo šířeji ESG).

Tvoje role v týmu

Jako nová posila našeho týmu budeš hned od začátku spolupracovat se zkušenějšími kolegy na různorodých projektech naplňující vize cirkulární ekonomiky pro klienty z různých oborů: od vodohospodářství a teplárenství, přes energetiku a veřejný sektor až po projekty zlepšující stav odpadového hospodářství. Tvými klienty budou jak obce a města, tak malé, střední i nadnárodní podniky.

Tvůj den bude pestrý: nejvíc při práci využiješ Word, Excel, Powerpoint a webový vyhledávač – budeš totiž připravovat analýzy (ať už o jednotlivých společnostech, celém odvětví nebo o dotačních možnostech) nebo prezentace jak v češtině, tak v angličtině. Ale nebude to jenom o práci s počítačem, zapojíme tě i do komunikace s klientem. Pokud tě navíc baví hledat způsoby, jak realizovat něco, co na první pohled nejde, tak si taky přijdeš na své. Není to totiž jen o číslech a sledování tabulek, statistik, grafů nebo účetních dokladů, občas je potřeba se pořádně zamyslet a přijít s inovativním řešením. A když to nejde, společný brainstorming už bude fungovat. U vymyšlených řešení často pak i hlídáme, že se skutečně realizují tak, jak mají.

Až to bude možné, tak budeš se zkušenějšími kolegy i cestovat za klienty a na konference – poznáš zajímavá místa, získáš kontakty a naučíš se pracovat s různými technologiemi. Komunikace s klienty a zahraničními kancelářemi tak bude nedílnou součásti tvého běžného dne.

Ondřej Hartman, Associate Partner, Government & Public Sector tým

Co je pro nás důležité

Víme, že jsi teprve na začátku kariéry, ale tady je několik věcí, které jsou pro tuhle práci podstatné:

  • Studuješ vysokou školu a máš na práci min. 20 hodin v týdnu.

Během zkouškového nebo v létě se samozřejmě můžeme domluvit individuálně, ale v průběhu by nám to na cca 20 hodin týdně mělo vyjít.

  • Máš analytické schopnosti a kritické myšlení.
  • Pečlivost a přesnost jsou tvá silná stránka.

Zní to možná jako fráze, ale v našem týmu budeš pracovat s čísly, či procesy a bude nezbytné, abys je dokázal vyhodnotit.

  • Rád hledáš nová řešení, ale nevadí ti ani občasná rutina.
  • Mluvíš a píšeš dobře česky a anglicky.
  • Máš zápal pro věc a nelekneš se první překážky.

Žádné dva projekty nejsou úplně stejně a na každém se naučíš něco nového.

  • Projektovému managementu se nebudeš jen učit – budeš ho dělat každý den, jak od nás z kanceláře, tak od klienta z terénu, případně z domu když to Covid nedovolí.
  • Pokud bys měl nějaké zkušenosti s psaním dotačních projektů, znalosti fungování veřejné podpory, mechanismy veřejných zakázek, nebo ti není cizí témata ESG, Green Deal, pak to uvítáme. Pokud ne, tak nevadí. Vše tě naučíme.
  • A hlavně to musí být dobrý match. Budeš s kolegy trávit hodně času, tak si musíte sednout lidsky.

Co dalšího bys měl vědět

Výběrové řízení začalo, zapojit se můžeš kdykoli. Na termínu nástupu se můžeme individuálně domluvit. Rádi se s tebou poznáme! Vyplň nám pár informací o sobě a my se ti co nejdřív ozveme.