Datový analytik pro klimatické změny–tým Financial Services

Praha

To nejdůležitější v pár větách

Vašim primárním tématem bude ESG a bankami financované emise skleníkových plynů. Ve zbylém čase se budete věnovat i vývoji a validaci pokročilých statistických modelů, souladu našich klientů s nařízeními regulátorů bankovního sektoru nebo zajištění toho, aby finanční instituce ve svých systémech správně implementovaly a používaly moderní technologie. Naše projekty se neomezují jen na Čechy, často mají přesah až do Ameriky nebo na Blízký Východ – teď spolupráce probíhá tedy hlavně online, ale snad zase brzy začneme víc cestovat.

Tvoje role v týmu

„Náš záběr služeb pro banky je široký, ale v tuhle chvíli se rozhlížíme po někom, kdo s námi bude pracovat zejména na nástrojích a projektech, které souvisí s emisemi skleníkových plynů financovanými bankovními úvěry. Hlavním globálním nástrojem proti klimatické změně totiž bude omezování bank v úvěrování činností produkujících emise. Hledáme někoho, kdo se zapojí do vývoje našich interních řešení (např. SQL nástroje pro výpočet uhlíkové stopy financované bankou) a kdo nám pomůže jejich customizací na základě požadavků klientů z celého světa. Velkou část dne pak pracujeme i s daty – jejich sběrem, čištěním a analýzou. Určitě to ale neznamená, že celé dny jen sedíme za počítačem – i naši noví kolegové jsou brzy v intenzivním kontaktu s klienty, a to často i se samotným managementem bank.

Pro to, aby vás práce v našem týmu bavila nemusíte být expertem na oblast financí, hlavní je mít zájem o oblast udržitelnosti, nebát se práce s velkými daty a mít dobré komunikační dovednosti. Všechno ostatní se u nás naučíte.

Máme propracovaný systém růstu jak v rámci naší interní struktury tak co se znalostí týče, postupně budete přebírat čím dál víc zodpovědnosti a posouvat se i kariérně. Dostanete se tu k velkým věcem, které mají reálný dopad. Dáme vám příležitost být u projektů, které mění velké finanční instituce k lepšímu.“

Tomáš Němeček, Associate Partner, tým Řízení kreditního rizika

Co je pro nás důležité

  • Ukončené vysokoškolské vzdělání. Hledáme někoho už na plný úvazek, ideálně někoho, kdo je max. 3 roky po škole. Výhodou je pak zaměření na matematiku, statistiku nebo datovou analytiku, ale i znalost financí se může hodit.
  • Zájem o oblast udržitelnosti. Pokud navíc máte už nějakou zkušenost v oblasti ESG, je to určitě výhoda.
  • Říká vám něco R, Python, SAS nebo SQL. Nehledáme supermana, ale pokud jste s těmihle jazyky pracoval už na škole a bavilo vás to, společně na tom budeme dál stavět.
  • Určitě se hodí i zkušenost se zpracováním většího množství dat.
  • A hlavně to musí být dobrý match. Budete s kolegy trávit hodně času, tak si musíme sednout lidsky.

Jak se ti odměníme

Nástupní plat podle zkušeností a potenciální bonus 3x do roka, když ti práce půjde od ruky. Pokud navíc vše půjde jak má, každý rok u nás porosteš - jak odborností a znalostmi tak i finančně a v rámci naší interní struktury.
K tomu máme i benefity, které zaručeně udělají radost. Tady je pár z nich:

  • 5 týdnů dovolené a 5 dní osobního volna
  • iPhone a laptop k soukromým účelům
  • školení, certifikace, přístup do Udemy/DataCamp
  • 27 000 korun ročně v Catefeterii na cestování, jazyky, sport nebo relax
  • online lékařské poradenství Ulékaře.cz
Nastavení cookies