Finanční kontroler

Praha

Úkolem finančního oddělení je podpora všech divizí firmy, aby mohly efektivně řídit zakázky, a také podpora managementu EY v přijímání rozhodnutí ohledně chodu firmy. Oddělení koordinuje různé finanční procesy jako krátkodobé a dlouhodobé plánování, plánování investic, analýzy výnosů a nákladů a také reporting.
EY CZ je součástí evropské a globální sítě a manažerské účetnictví je vedeno dle mezinárodních standardů.

Jako finanční kontroler budete poskytovat podporu vedení firmy ve všech oblastech týkajících se finančního řízení a podpory rozhodování. Hlavní náplní práce je analýza finančních výsledků, příprava finančních plánů, příprava měsíčních a ročních závěrkových operací.

Budete součástí interního oddělení financí, které sídlí v Praze.

Náplň práce:

  • Analýza a příprava komentářů k finančním výsledkům
  • Sestavení finančního plánu, forecastu a modelování dlouhodobých výhledů firmy
  • Spolupráce na měsíční a roční závěrce
  • Účast na nastavování cílů pro manažery společnosti
  • Dohled nad dodržováním účetních standardů a vnitřních směrnic firmy
  • Podpora pro klientské týmy při řízení jejich portfolia zakázek
  • Ad hoc reporty, analýzy a projekty

Požadavky:

  • SŠ vzdělání s maturitou nebo ukončené VŠ a ochotu učit se nové věci.
  • Předchozí zkušenost v oblasti auditu, financí, manažerského účetnictví a kontrolingu minimálně 2 roky
  • ACCA certifikace výhodou
  • Základy podvojného účetnictví
  • Pokročilá znalost MS Excel
  • Znalost anglického jazyka slovem i písmem (B2 nebo vyšší)
  • Znalost práce na PC, především pokročilá znalost MS Excel (vzorce, kontingenční tabulky), PowerPoint, další nástroje na analýzu a prezentaci dat výhodou (PowerBI, ThoughtSpot apod.)
  • Plynulou znalost českého jazyka
  • Schopnost stanovit si priority a dodržovat termíny
  • Týmového ducha

Co nabízíme:

  • Práci ve významné mezinárodní poradenské společnosti
  • Práci v příjemném kolektivu
  • Moderní pracoviště v centru Prahy/ možnost práce z domu
  • Zaměstnanecké benefity
  • 5 týdnů dovolené + 5 dní osobního volna
  • Životní pojištění
  • iPhone + laptop
  • Nástup ihned