Senior konzultant – tým Řízení kreditního rizika

Praha

To nejdůležitější v pár větách

Jsme číslo jedna na středoevropském trhu. Pomáháme velkým bankám, pojišťovnám a fondům se systémy spravujícími úvěrové riziko. Staráme se také o to, aby správně implementovali a používali moderní technologie. Pracujeme na projektech převážně v Česku a střední Evropě, ale občas se objeví projekt v Británii nebo Americe. Když ukážeš, že ti jde práce od ruky, dostaneš se na projekty různě po světě.

Tvoje role v týmu

„Denně řešíme projekty, které souvisí s řízením úvěrového portfolia, od okamžiku, kdy si klient přijde pro úvěr až po okamžik, kdy klient úvěr splatí nebo prochází vymáhacím procesem. Jsme mezinárodní tým s unikátním know-how. Podíleli jsem se například na vývoji procesu poskytování spotřebitelských úvěru kompletně on-line (a to již před pěti lety), na vývoji a validaci statistických modelů všech rizikových parametrů nebo na vývoji a implementaci „chytré kalkulačky“ pro výpočet bankovních opravných položek. U nás v týmu projekty nejen vymýšlíme, ale i vyvíjíme, vyhodnocujeme a implementujeme.
Využíváme pokročilých analytických metod pro analýzu zákaznických potřeb a řízení rizika, např. klasifikační stromy, neuronové sítě, chain ladder, Markovských řetězců nebo třeba Bayesovské statistiky.
Dostaneš se tu k velkým věcem, které mají reálný dopad. Dáme ti příležitost být u projektů, které mění velké finanční instituce k lepšímu.“
Tomáš Němeček, Associate Partner, tým Řízení kreditního rizika

Co je pro nás důležité

Na tuhle pozici už potřebuješ zkušenost s vývojem matematických modelů nebo s prací v bankovním sektoru v oblasti řízení kreditního rizika, ideálně 3 roky a více. Kromě toho se ti na pozici senior konzultanta bude hodit:

 • Dokončené vysokoškolské vzdělání, ideálně matematického, ekonometrického nebo i ekonomického zaměření
 • Výborná znalost angličtiny – spoustu projektů řešíme i v zahraničí, a tak se bez angličtiny člověk neobejde
 • Přehled o fungování finančního trhu a zápal pro věc. I jako senior se budeš neustále učit nové věci o bankách, pojišťovnách, fondech a řízení rizik
 • Dokážeš se zamyslet nad problémem a navrhnout řešení
 • Máš zkušenosti s matematickým a jiným softwarem? Očekáváme výbornou znalost alespoň jednoho z následujících, na některých projektech se s nimi totiž budeš potkávat denně:

- R (např. Shiny),
- Python (např. Pandas / NumPy / Scikit learn), Jupyter,
- SAS
- SQL

 • A hlavně to musí být dobrý match. Budeš s kolegy trávit hodně času, tak si musíte sednout lidsky

Jak se ti odměníme?

Nástupní plat podle zkušeností a potenciální bonus 3x do roka, když ti práce půjde od ruky. K tomu benefity, které ti zaručeně udělají radost. Tady je pár z nich:

 • 5 týdnů dovolené a 5 dní osobního volna
 • iPhone a laptop k soukromým účelům
 • 27 000 korun ročně v Cafeterii na cestování, jazyky, sport nebo relax
 • školení, certifikace a neomezený přístup do Udemy
 • online lékařské poradenství Ulékaře.cz
Nastavení cookies